Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hoşgeldin!

YazarMesaj
Veronica N. Folchart
Artemis Avcısı | Kulübe Lideri
Artemis Avcısı | Kulübe Lideri
Veronica N. Folchart

Drahmi : 92

Hoşgeldin! Empty
MesajKonu: Hoşgeldin!   Hoşgeldin! Icon_minitimeSalı Mart 22, 2011 5:59 am

Sanırım Melezler konusunda öğrenmem gereken çok fazla şey var, mesela parti vermeyi sevdikleri gerçeği gibi.

Buraya geleli tam üç gün olmuştu ve benim için "Hoşgeldin Partisi" düzenlemeye kalkmışlardı. Bilmiyorum, üç gün sonra parti düzenlemek onların genel kuralı mı? Sanmıyorum. Herhalde arada kaynadı gibi bir şey düşündüler, hiçbir fikrim yok. Herneyse, şuan kulübemde bulduğum ilk elbiseyi üzerime geçirmekle meşgulüm, Alice'te dibimde dolaşıyor. Saçlarımı tepeden topuz yapmam gerektiğini zırvalayıp durmakla meşgul, daha yakışırmışmış. Asla o süslü kızlardan olmadım, olmayı da planlamıyorum, kalsın. Elbisemi üzerime hızlıca geçirip fermuarı kapadım ve tarağı alıp aynanın karşısına geçtim. Hızlıca tarayıp salık bıraktım, bence en iyi böyle duruyordu işte. Ayrıca henüz herhangi bir sınıflandırma kazanmamış biriydim -Hani inek, kokoş, pislik gibi lakaplar. Her okulda olan şeyler, gelene bir isim takarsın ve okuldaki hayatı boyunca önemli olur.- bu nedenle düzgün bir tutum sergilemem gerektiğini hissediyordum. En sonunda derin bir nefes alıp Alice'in arkasından dışarı çıktım.

Hava güzeldi ve güneş daha yeni batmıştı, yemek yemiştik ama herkes parti için aç aç oturmayı ya da bütün yemeğini ateşe atmayı tercih etmişti. Bir parti için ilk defa bu kadar endişeleniyordum, bu normal miydi? Yapmayın ama, on altı yıl boyunca asla sosyal biri olamamıştım ki ben! Birkaç arkadaşım vardı ama onlara da arkadaş denemezdi, daha çok suç ortağı gibi bi' halleri vardı. "Hadii." dedi Alice sırıtarak, beni kolumdan tutup plaja doğru sürüklemeye başladı. Şimdi, size bir soru. Plajda olan bir parti hakkında ne düşünmelisiniz? Bence harika bir ortam olurdu, yani eğer bu kadar endişelenmiş ya da en azından heyecanlanmış olmasaydım. Kumların üstünde çoğu kişi dans ediyordu, ağaçlara doğru uzun bir masa yerleştirilmişti ve üzerinde yemek vardı. Müzik ıvır zıvırları da onun biraz ilerisine konulmuştu, bir satir dj'lik ya da onun gibi bir şey yapıyordu. "Harika." diye mırıldandım insanlara bakarak. Tekrar bir nefes aldım ve Alice'in beni insanların arasına sürüklemesine izin verdim.

Ondan sonrasını hatırlamıyorum, biraz sıkıcı geldi bana. Bir yığın insanla tanışmıştım ve daha ilk andan itibaren kimin dostum kimin düşmanım olacağını kavramıştım. Tek sorun isimlerini hatırlayamamamdı, ama bu da o kadar alışılmadık bir şey değildi zaten. Birkaç tane şuan adlarını hatırlayamadığım içkilerden içtim, Hermes'in kulübesindekiler bir yerden bulup aşırmışlardı. Öyle yani, onun dışında parti güzeldi. Birkaç çocukla dansettim falan, iyidi yani. Yine de bütün parti boyunca Delmira'ya bakınmaktan kendimi alamamıştım, buradan kurtuluşumun biletiydi o. Derdimi en iyi o anlardı zaten, her ne kadar partiyi sevmiş olsamda uzun süre dayanamıyordum işte. "Kurtar beni buradan!" dercesine dik dik bakmıştım, mesajı almıştır artık. Beş dakika sonra ortalıktan kaybolmuştu bile, bende Afrodit'in çocuklarından biriyle dans ederken her yerde ona bakınmıştım. Bi' kere, etrafıma bakınmak için çok mazeretim vardı. Mesela çocuğun yüzündeki pudra -tanrım, bir erkek pudra kullanır mı?!- beni boğmak üzereydi, birde o kadar çok konuşuyordu ki sıkıntıdan çatlamak üzereydim. Bir süre sonra bir kız çığlık attı, onun Delmira olduğunu farkettim. Ne oldu diye bakmak için yanına doğru giderken etraftan bir duman yükseldi ve herkesi dumana boğdu, hiç kimseyi göremez olmuştum. Herkes dumandan kurtulmak için öksürüyor ve birbirine çarpıyordu. Bir el bana dokunup "Veronica?" dedi hızlıca. "Benim." dedim sesin Delmira'ya ait olduğunu farkederek. "Sonunda, denediğim dördüncü insansın. Hadi, bu taraftan." dedi omzumdan tutup beni çekerek. Dumanının içinden çıktık ve plajdan yukarı tırmanıp kulübelerden birinin arkasında durup çıkan yaygarayı izledik. "Gel." dedi Delmira dinlendikten sonra. Büyük Ev'in arkasındaki ormanın girişine geldik, burada plaj başlıyordu. Denizin kenarına kadar ilerledik ve dalgaların bizi ıslatamayacağı bir yere oturduk. "İşte." dedi Delmira ceketinin içinden iki içki çıkartırken. Sırıtmakla yetindim, yaşa! "Hoşgeldin kızım." dedi birasını benimkine tokuşturarak.

Hoşgeldin!
1 sayfadaki 1 sayfası