Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Selam Oberon.

YazarMesaj
Satellite Morgan
Uranos'un Çocuğu | Kulübe Lideri
Uranos'un Çocuğu | Kulübe Lideri
Satellite Morgan

Drahmi : 98

Selam Oberon. Empty
MesajKonu: Selam Oberon.   Selam Oberon. Icon_minitimePtsi Mart 21, 2011 5:35 am

Kampa yeni gelmiştim. Zaten duyduğuma göre de, Uranos Kulübesi yeni açılmıştı. Şansıma artık. Babam, Uranos'tu. Yani Zeus'un dedesi. Ve ben kampa geldiğim ilk dakikadan beri Zeus'u görürsem ona nasıl hitap edebileceğimi düşünüyordum. Güçlüydüm, sanırsam. Denilenlere göre yani. Kronos, benim üvey kardeşimdi. Gaia ise üvey annem, üvey babaannem. Yine bu düşüncelerle ilerliyordum melez kampında. Elimde harita vardı. Yeni olduğum için nereye gidebileceğim hakkında pek fazla bir bilgim yoktu, bu yüzden harita bana gerçekten yardımcı olacaktı. Haritaya bakarak ilerlerken, Pegasus Ahırları yazan yeri gördüm. Pegasus, mitoloji kitaplarından hatırladığıma göre kanatlı at demekti. Kanatlı atları görmek ilginç ve zevkli olacaktı. Kendi kendime gülümsedim. Çeşit çeşit kanatlı at görmek, bana bu bunalımlı günlerimde iyi gelecek gibiydi.

Oraya vardığımda gözlerim faltaşı gibi açıldı. Düşündüğümden çok daha güzellerdi bunlar. Orada duran bir görevlinin yanına giderek gülümsedim. "Selam, bunlar çok güzel." Adam başıyla onayladı. Gerçekten asi halimden bir gıdım kalmamıştı. "Hangisini istersiniz?" O an önce şaşırdım. Yani bunları evlat edinebiliyorduk? Gülümsedim ve gezmeye başladım. Gezerken simsiyah tüylü ve masmavi gözlü bir at görerek yanına gittim. "Oberon." dedim sessizce. Adam anlamamış ama anlamak istermişcesine suratıma baktı. "Özellikleri nedir bunun?" diye sordum. Sanırsam kendi kendime eğleniyordum şu anda. Adam bana bakıyordu dik dik, sonra anlatmaya başladı. İnatçıymış, dik kafalının tekiymiş. Beni dinlememe ihtimali varmış. Hızlıymış, güçlüymüş. "Kimin meleziydiniz?" diye sorduğunda sırtımı dikleştirdim. "Uranos." Adam gülümsedi ve elini uzattı. "Hayırlı olsun." Oberon'a baktım. Uranüs'ün bir uydusuydu o. Mantıklı isimli, benim gibi pegasustu o.

Selam Oberon.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Selam Yeni Dostum.